www.officenotlari.com

Yeni Grafik Özellikleri

ileofficenotlari

Yeni Grafik Özellikleri

032013_1603_YeniGrafikz1.png

032013_1603_YeniGrafikz2.png

Grafiklere eklenen animasyon görüntüleme ile kaynak verilerinizde değişiklik yaptığınızda grafiğin nasıl canlandığını izleyebilirsiniz.

Bunu izlemek eğlenceli olduğu gibi, grafikteki hareket sayesinde verilerdeki değişiklikler de daha net görülür.

1       Grafik Düzenleme ve Özelleştirme

1.1     Grafiğinizi Biçimlendirme

Grafiğiniz yerleştirildikten sonra renkleri, stilleri, ayrıntıları, bileşenleri ve verileri istediğiniz kadar ve istediğiniz sıklıkla değiştirebilirsiniz.

Grafiği tıklatarak Chart Tools(Grafik Araçları) > Design(Tasarım) öğesini açın ve birçok grafik stili, türü ve öğesi arasından seçim yapabilirsiniz.

Grafik Araçları şeridi, grafiğinize uygulayabileceğiniz harika bicimlerle doludur, bazen daha fazla denetim isteyebilirsiniz. Eski Office sürümlerinde, gelişmiş biçimlendirme seçenekleri bulması zor, karmaşık iletişim kutularına yerleştirilmişti. Artık bu seçenekler sade, şık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

032013_1603_YeniGrafikz3.png

Grafiği düzenlemek isterseniz, grafik alanı üzerindeyken, sağ tıklayarak çalışma alanınızın sağında açılacak olan biçimlendirme,Format Chart Area penceresini kullanabilirsiniz.

Grafiğin gösterge, eksen etiketleri, başlık, veri çubukları veya arka plan gibi belirli bir öğesini düzenlemek veya değiştirmek ya da eklemek veya kaldırmak için ilgili öğeleri seçebilirsiniz.

032013_1603_YeniGrafikz4.png

Örneğin, bir grafik eksenini tıklatırsanız, Eksen Seçeneklerinin altında yukarıdaki efekt türlerini görürsünüz.

Olası seçenekleri görmek için Shadow(Gölge), Glow(Parlama) ve diğer özellikleri tıklayabilirsiniz.

032013_1603_YeniGrafikz5.png

Not: Daha kolay çalışmak için görev bölmesini taşıyabilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bölmeyi taşımak, yeniden boyutlandırmak için köşede bulunan aşağı doğru açılan oku tıklamalısınız.

About the author

officenotlari administrator

1 yorum

Bir cevap yazın